Si për të zgjidhur një touchpad me aftësi të kufizuara laptopë ASUS?

Si të zgjidhet një touchpad me aftësi të kufizuara në ASUS ZenBook Duke gabuar me aftësi të kufizuara ASUS ZenBook touchpad, me pamundësinë për të reaguar atë duke përdorur shkurtore të tastierës, zgjidhja e vetme është që të shkoni te cilësimet e Windows> pajisje> touchpad> vendosni prekësin në ON....
Lexo më shumë

Si të shikoni se kush pëlqen faqen tuaj facebook

Kur përpiqeni të menaxhoni pëlqimet në faqen e biznesit të facebook ose Facebook fanpage, ekziston një mënyrë se si të shihni se kush e ka pëlqyer faqen tuaj të biznesit në facebook, me listën e plotë të lidhjes së profilit në Facebook....
Lexo më shumë

LinkedIn në mënyrë aktive kërkon vendosjen e punësimit

Nëse jeni duke kërkuar mundësi të reja ose dëshironi të dini se si të fshehni profilin LinkedIn, ekziston një rregullim specifik për atë në LinkedIn, i cili do të tregojë profilin tuaj ose do ta fshehë atë nga rekrutuesit, duke i lejuar ata të shohin profilin tuaj në rezultatet e kërkimit ose fsheh profilin tuaj prej tyre....
Lexo më shumë

How to create a dashboard in Salesforce Lightning and add components?

Creating a dashboard in Salesforce will allow you to access quickly and efficiently the most important information for your activity. Për të krijuar një, thjesht shkoni te dashboardet në aplikacionet e navigacionit> pult i ri, dhe shtoni komponentët që janë të nevojshëm për vizualizimin tuaj të shpejtë....
Lexo më shumë

Notepad ++ nxjerr adresat e emailit nga skedari i tekstit

Duke pasur një skedar, për shembull një nxjerrje nga kutia juaj e postës dhe dëshironi të nxjerrni vetëm adresat e emailit? Përdorimi i Notepad ++ dhe shprehja e thjeshtë e rregullt, kjo është shumë e thjeshtë....
Lexo më shumë

Si t'i ftoj miqtë që të pëlqejnë një faqe në Facebook

Ftoni të gjithë miqtë që të pëlqejnë në faqen e Facebook Për të ftuar të gjithë miqtë tuaj që të pëlqejnë një faqe, dhe për këtë arsye duke marrë më shumë pëlqime në faqen e biznesit në Facebook, e cila do të çojë në ndërveprime në rritje, ndiqni udhëzuesin....
Lexo më shumë

How much does a Salesforce license cost?

A Salesforce Lightning license cost starts at 25$US per user and per month, at the minimum. This is without much liberty for users, as the system is limited to basic functions. Mund të shkojë deri në 300 dollarë kosto të licencës SalesForce të SH.BA-së për çdo përdorues në muaj me qasje të plotë të përdoruesit në funksionalitetet e sistemit....
Lexo më shumë

Si të bashkoni llogaritë në SalesForce Classic?

Nuk është e mundur të bashkohen llogari në ShitjetKërkimi i rrufetë, ky operacion duhet të bëhet në klasiken SalesForce. Pasi të jeni në SalesForce Classic, shkoni te llogaritë> bashkoni llogaritë> gjeni llogari> bashkoni dhe zgjidhni vlerat që duhet të ruhen për mospërputhjet....
Lexo më shumë

Cilësimet e pagesës së AdSense Google ndryshojnë pragun e pagesës

Kur keni një llogari Google AdSense, që është si të fitoni para nga AdSense dhe si të shtoni reklama google në faqen tuaj, ju mund të dëshironi të ndryshoni pragun e pagesave AdSense, që është sa shpesh paguan AdSense....
Lexo më shumë

Formate dhe shkrime të përgjegjshme të buletinit HTML të përgjegjshëm

Ngritja e një buletini për auditorin tuaj dhe kërkimi i një shablloni HTML buletini që është i përgjegjshëm, i lehtë për t'u përdorur dhe punon në të dy GMail dhe MSOutlook dhe një mënyrë e thjeshtë për të menaxhuar abonimin dhe dërgimin në PHP?...
Lexo më shumë

How can I të dhënat e eksportit from SalesForce to Excel?

Exporting data from SalesForce to Excel is pretty simple, once in a report, select the menu arrow > export > Excel format > Export. Kjo do të hapë drejtpërdrejt raportin në aplikacionin Excel dhe të dhënat do të përdoren brenda programit Excel spreadsheet....
Lexo më shumë

Këpucë për rrobat e banjës për të gjetur rroba banje të përsosur që hije llojin e trupit tuaj

Është sezoni i ri i veshjes dhe duke mbajtur parasysh se ideja mund të dërgojë disa zonja duke thirrur dhe duke kandiduar për shpatet, ka besim në gjetjen e kostumit të larjes ideale për të lëvduar përfitimet tuaja....
Lexo më shumë

Mund vitamina C të zbardhojë lëkurën?

Vitamina C (Acidi Askorbik) është antioksidant natyral i trupit që luan një rol të rëndësishëm në rritjen e imunitetit njerëzor dhe luftimin e efekteve të radikaleve të lira. Për lëkurën, vitamina C luan një rol në sintezën e kolagjenit si një molekulë që është e rëndësishme për shëndetin e lëkurës sonë. Në disa studime që tregojnë përdorimin e acidit askorbik ose me anë të topikut ose oral (oral) ka një efekt pozitiv në qelizat e lëkurës sepse mund të ndihmojë parandalimin dhe tejkalimin e dëmtimit të lëkurës për shkak të ndikimit të ekspozimit të dritës ultravjollcë....
Lexo më shumë

A po ndihmon kastrati në fytyrën tënde?

Kastravec, i cili është pjesë e perimeve dhe është mjaft e lehtë për të gjetur në këtë kuzhinë, ka shumë përfitime fytyrës. Probleme të ndryshme të fytyrës që variojnë nga butësia në të rënda mund të përfundojnë lehtë duke përdorur këtë gjelbër. Kureshtar se çfarë përfitimesh mund të merren me trajtime natyrore duke përdorur kastravecat?...
Lexo më shumë

Pse unë kam kaq shumë pimples në fytyrën time?

Në vend të burrave, lëkura e grave është më e lehtë për t'u shpërthyer. Në dallim nga burrat, shumë gra e kanë të vështirë të heqin dorë nga zakonet e tyre të veshjes së kozmetikës kur dalin nga shtëpia. Ju mund të jeni i sigurtë që një ose dy produkte bukurie rrinë në lëkurën e tyre....
Lexo më shumë

Cilat janë rreziqet shëndetësore të ulur në tavolinë gjatë gjithë ditës?

Puna e bërë me ulur shumë kohë, së bashku me një dietë të gabuar dhe mungesa e stërvitjes mund të paraqesin rrezik për sëmundje të ndryshme. Këtu janë disa probleme shëndetësore të shkaktuara nga ulur shumë kohë:...
Lexo më shumë

A është e sigurt të pini ujë në shishe të lënë në një makinë të nxehtë?

Pothuajse të gjithë kanë konsumuar ujë në shishe. Kjo pije konsiderohet mjaft praktike, sidomos për shkak se është e lehtë të bartësh gjatë udhëtimit. Jo rrallë, ju gjithashtu lënë ujë në shishe në makinë për një kohë të gjatë....
Lexo më shumë

Cili është kuptimi i ngjyrës së gjakut menstrual dhe cilësi?

Gjaku menstrual i liruar nga barku i një gruaje çdo muaj ka textures dhe ngjyra të ndryshme me kuptimet e tyre përkatëse. Rezultatet e qelizës vezë prishen, sepse fekondimi nuk ndodh, mund të prodhojë të kuqe të ndritshme, kafe në të zezë dhe mund të jetë i hollë ose shumë i trashë. Ndryshimet që ndodhin në ngjyrën dhe cilësi të gjakut të pista, nuk janë të përfshira në kushte serioze, por ende duhet të jenë të vetëdijshëm për të gjitha mundësitë....
Lexo më shumë

Si të dushit siç duhet?

A keni marrë një dush akoma ...? Lexoni për një kohë para se të bëni një dush. Larja është një mënyrë për të ruajtur shëndetin. Për shkak se është bërë zakon, shumë njerëz nënvlerësojnë ritualin e pastrimit të trupit. Ata ndonjëherë bëjnë disa gjëra të ndaluara kur banje e cila dëmton lëkurën dhe flokët....
Lexo më shumë

Cili është procesi i neutralizimit të lëkurës?

Duhet të neutralizohet së pari nëse dëshironi të kaloni në DrW Skincare .... Pse? Neutralizimi është një fazë e zakonshme në qoftë se ju doni të lëvizni nga një produkt Skincare në një tjetër produkt Skincare. Nuk është çështje e kremës DrW apo jo. Neutralizimi bëhet në mënyrë që përmbajtja e kremës së vjetër të jetë e para neutrale. Nuk përzihet me krem ​​të ri....
Lexo më shumë

Cilat janë shkaqet e lëkurës me shirita?

Funksionet e shumta të bartura nga lëkura e bëjnë atë të paaftë për t'i shpëtuar problemit. Një problem që shpesh prek, është dallimi i dallueshëm ngjyrës midis një pjese të lëkurës dhe tjetrës, ose zakonisht të quajtur lëkurë me shirita. Atëherë, çfarë mund të shkaktojë njollë të lëkurës? Në vijim janë shkaqet:...
Lexo më shumë

Cila është mënyra më e mirë për të rruhur sqetull?

Nëse ju nuk keni kohë për të dylli, ju shpesh do të rruaj flokët underarm, apo jo? Epo, por ae keni rruar siç duhet ... ?? Sigurohuni që të lexoni së pari duke lexuar 5 mënyra për të rruajmë sqetullën drejtë poshtë!...
Lexo më shumë

Çfarë është një erë e keqe në vrimë të vathëve?

Ndonjëherë erëra të pakëndshme dalin nga vrimat e forta që vathët mund të mos jenë instaluar për një kohë të gjatë. Por erë ende duket edhe pse ne pastrojmë çdo ditë kur marrim një dush. Një aromë e pakëndshme nuk na bën të sigurt kur po afrohemi me njerëzit e tjerë nga frika se erëja do të nuhatet. Këtu janë disa nga shkaqet e aromës në vathë që ju duhet të dini....
Lexo më shumë

Si për të kuruar milia në fytyrë?

Milia është një nga kushtet e lëkurës i cili gjithashtu është quajtur si aknet e foshnjës, sepse zakonisht shfaqet tek të sapolindurit. Milia njihet edhe si kist millium dhe nuk është e rrezikshme dhe nuk kërkon trajtim të veçantë sepse mund të zhduket vetë. Përveç foshnjave, milia mund të shfaqet në çdo moshë dhe në raste të caktuara mund të rekomandohen sufferers për të kaluar nëpër procesin e trajtimit....
Lexo më shumë

Sa kohë duhet të vishni një jastëk?

Pads sanitare qarkullojnë në treg dhe bëhen edhe nevoja themelore për gratë. A e dini që çdo 4 orë duhet të ndryshohet veshja? Pothuajse të gjitha gratë që zakonisht mbajnë pads sanitare rrallë ndryshojnë pads e tyre çdo 4 orë. Kjo për shkak se ata nuk e konsiderojnë kuptimin e shëndetit të rëndësishëm. Sepse për ta, shpenzimi i parave konsiderohet një gjë e tmerrshme....
Lexo më shumë

Si mund të marrësh misër dhe të zgjidhësh kallën e lënduar në këmbë?

kalloes janë trashje dhe forcim të lëkurës për shkak të presionit të tepërt dhe fërkime. kalloes ose callus formohen si një reagim i trupit për të mbrojtur pjesët e ndjeshme të lëkurës. Zakonisht duket në këmbë, këmbë, duar ose gishta, të cilat mund të shkaktojnë siklet dhe dhimbje kur ecin. Në përgjithësi lëkura e prekur nga calluses do të jetë ngjyrë të verdhë në ngjyrë....
Lexo më shumë

Si është vitamina E e mirë për lëkurën tuaj?

Vitamina E është një lëndë ushqyese e rëndësishme që mund të mbështesë performancën e shumë organeve. Kjo substancë gjithashtu ka efekte antioksiduese që mund të ngadalësojnë qelizat e trupit nga dëmtimi. Sidoqoftë, përfitimet e shtojcave të vitaminës E që kanë qenë të lidhura me lëkurën dhe pjellorinë ende kanë nevojë për kërkime të mëtejshme....
Lexo më shumë

Cilat janë pikat e zeza në fytyrën e lëkurës?

Spote të zeza ose ephesi janë pika të sheshta në lëkurën e fytyrës që formohen për shkak të rritjes së melaninës ose pigmenteve natyrale të lëkurës. Spote të zeza mund të shfaqen edhe në pjesë të tjera të trupit, siç janë krahët, kraharori ose qafa. Këto pika kanë tendencë të duken lehtësisht dhe shfaqen lehtësisht tek njerëzit me lëkurë të bardhë. Spote të zeza janë një gjendje e zakonshme në të gjitha moshat dhe zakonisht nuk dëmtojnë ose nuk shkaktojnë dhimbje....
Lexo më shumë

Pse një paketë është e rëndësishme për produktet e kujdesit të lëkurës?

Sepse çdo produkt që ka një paketë të Kujdesit Skincare DrW ka detyra / funksione që mbështesin njëra-tjetrën. Përmbajtja e DrW Skincare Cream ka funksione duke përfshirë:...
Lexo më shumë

Çfarë është krem ​​i kërmillit, për çfarë është e mirë?

Përfitimet e zhuljes së kërmillit për bukurinë në të vërtetë kanë qenë të njohur për një kohë të gjatë nga grekët e lashtë. Hipokrati, një fizikan i respektuar grek në atë kohë shpesh përdorte slugs grimcuar dhe përzier me qumështin e thartuar si një antidot për lëkurën inflamatore. Më pas, falë fermerëve kilian, zhvatja e kërmillit u bë e njohur përsëri. Fermeri është i sigurt se duart e tij janë të buta sepse shpesh prekin zhavorrin....
Lexo më shumë

Si ta bëjnë lëkurën më pak të ndjeshëm?

Lëkura e fytyrës është një nga lëkurat më të ndjeshme në trupin tonë, ka shumë mënyra për t'u marrë me lëkurën e fytyrës, të gjitha mënyrat janë bërë në mënyrë që lëkura e fytyrës së tij ende të duket e mirë. Kjo është bërë kryesisht nga gratë, jo vetëm që disa gra bëjnë këtë....
Lexo më shumë

Si për të forcuar thonjtë? Ilaç në shtëpi

Trajtimi i gabuar i thonjve duhet të jetë i njohur për të parandaluar dëmtimin. Këtu janë disa veprime që mund të dëmtojnë thonjtë: Thurje thonjsh ose cuticles. Ky zakon mund të dëmtojë thonjtë sepse plagët e vogla rreth thonjve mund të rrisin rrezikun e baktereve ose kërpudhave që të hyjnë dhe të shkaktojnë infeksione....
Lexo më shumë

A duhet të përdorni krem ​​Abal Abal?

Disa shitës të paskrupullt të kremrave dhe disa njerëz keqbërës të MLM-së shpesh i qepën dhe i vendosën shitjet e tyre produktet më të sigurta dhe përkohësisht të rënë nga mjeku sikur të kishin kimikate të rrezikshme dhe të bënin varësi. Ndërsa frymëzoni dhe pini, përdorni kimikate / substanca. A pini dhe merrni frymë çdo ditë dhe pastaj quhet varësia? Jo! Por kjo është një domosdoshmëri. Ashtu si përbërja kimike që mjeku e përshkruan, nuk është gjithashtu një recetë e rastit, por është me të vërtetë e dobishme dhe mund të ofrojë përfitime të jashtëzakonshme për shëndetin e pacientëve....
Lexo më shumë

Çfarë shkakton mpirje dhe ndjesi shpimi në duart dhe këmbët?

Tingling ose në terma mjekësor quhet paresthesia është një ndjesi shpimi gjilpërash ose ndjesi të mpirë shoqëruar nga një ndjenjë si ju janë ndotur nga një gjilpërë. Kjo ndodh kur nerva aksidentalisht merr presion në mënyrë që rrjedha e gjakut në nervore të mos jetë e qetë....
Lexo më shumë

Si ndryshon trupi gjatë shtatzënisë?

Kur jeni shtatzënë, qarkullimi juaj i gjakut bëhet më i lartë se zakonisht, kështu që enët e gjakut nën lëkurën tuaj mund të bëjnë faqet tuaja të duken më të kuqe. Dhe për shkak të ndryshimeve hormonale që ndodhin gjatë shtatzënisë, prodhimi i vajit në trupin tuaj është më i lartë se më parë dhe kjo shkakton që lëkura juaj të duket më e shkëlqyeshme se më parë....
Lexo më shumë

Si për të rregulluar lëkurën me vaj?

Për ata që kanë lëkurë me vaj, serumi i fytyrës mund të ofrojë të gjithë të mirat për lëkurë të shëndetshme pa ndërhyrjen e vajit, që zakonisht gjendet në moisturizers fytyrës. Kjo do të thotë që tani po përqendroheni në trajtime specifike për zonat që janë problematike për shkak të kapilarëve të thyer, spoteve të zeza dhe çështjeve të tjera të lëkurës, pa pasur nevojë të shqetësohen për vajin e tepërt....
Lexo më shumë

Cilat janë arsyet e njohura për buzët e zeza?

Buzët e zeza duhet të na bëjnë të ndihemi më pak të sigurt me pamjen. Ne gjithashtu duhet të zgjedhim buzëkuq me ngjyrë të errët në mënyrë që ne të mund të mbulojmë buzët tona, por nganjëherë ne gjithashtu duam të përdorim kuq buzësh lakuriq. E pra, për ata prej nesh që duan të jenë të lirë nga buzët e zeza, le të shohim 3 shkaqet e buzëve të zeza dhe si t'i kapërcejmë ato!...
Lexo më shumë

Cilat janë përfitimet e tonerit të limonit për lëkurën e fytyrës?

Një fytyrë e ndritur është pothuajse dëshira e të gjithëve. një fytyrë e ndritshme është si dhënia e energjisë pozitive që rrezaton çdo herë që të përballesh me një person tjetër. Nëse ndjeheni se fytyra juaj duket e shurdhër, mos u bëni merak, sepse lehtë mund të lehtësoni fytyrën tuaj duke përdorur limon. Përmbajtja e lartë e vitaminës C në limon mund të ndihmojë në heqjen e qelizave të lëkurës së vdekur në fytyrë derisa lëkura e fytyrës të duket më e ndritshme....
Lexo më shumë

Sa dhe sa herë duhet të lani fytyrën tuaj?

Nëse përdorni ujë të ftohtë ose ujë të ngrohtë, kjo është në të vërtetë po aq e dobishme dhe e rekomanduar. Është vetëm se nuk e lani shumë shpesh fytyrën tuaj duke përdorur ujë të ngrohtë. Hulumtimet tregojnë se larja e fytyrës duke përdorur ujë të ngrohtë shumë shpesh mund të bëjë lëkurën tuaj të thatë dhe të irrituar. Për më tepër, nëse lëkura e fytyrës së tij është e hollë dhe e ndjeshme....
Lexo më shumë

Cili është produkti më i mirë për zbardhjen e trupit?

Paketa e trupit përbëhet nga: DrW Skincare Locion zbardhues is a lotion created to help whiten the skin of your hands and feet. As we know lotions in the market are ordinary lotions that only contain raw materials that are useful for moisturizing and softening the skin. Why did I say normal? because those who may prescribe skin care containing active ingredients that can whiten the skin are only doctors based on the recipes made....
Lexo më shumë

Si të kujdeset për sistemin e tretjes?

Shëndeti digjestiv ndikohet drejtpërdrejt nga stili i jetës dhe ushqimi që hamë. Duke ndjekur mënyrat për të përmirësuar shëndetin e tretjes në vijim, sistemi i tretjes do të funksionojë në mënyrë më efikase, duke përmirësuar kështu shëndetin e përgjithshëm....
Lexo më shumë

Dëshmia e Pakos së Ac3

Vetëm doni të ndani përvoja personale me DrwSkincare. Mund të shihet në foto më poshtë se si është e zezë lëkura ime (pimples nuk janë të dukshme për shkak të redaktimit të fotografive) dhe sa të rënda janë pimples miu dhe bëhen një plagë që në fund të fundit e bën fytyrën time fytyrat dhe ballin plot me pika të zeza plagët e fytyrës dhe lëkurën e pabarabartë ngjyra (photos acne = foto konsultimi fillestar)...
Lexo më shumë

Plan-Buy-Pay, si funksionon procesi Ariba?

Cili është procesi i Plan-Buy-Pay? Procesi i Plan-Buy-Pay, i cili është ideja kryesore që rregullon biznesin e Aribës, është mundësia që i gjithë procesi i prokurimit është i ndërlidhur, me aftësinë për të parashikuar mallin e kërkuar në një organizatë, e cila do të merret nga një prodhues i jashtëm, ose brenda një qendre tjetër të shpërndarjes dhe që këto parakushte që janë vendosur do të kërkohen në mënyrë korrekte përmes një procedure blerjeje....
Lexo më shumë

Më të mirë të lirë web hosting

Best web hosting 2018 përzgjedhje: Me shumë konkurrencë dhe oferta që nuk janë gjithmonë të krahasueshme, është shumë e vështirë për të gjetur faqen e internetit të duhur, nëse ajo duhet të jetë për një faqe interneti të vetme, një wordpress blog hosting, një frontpage web hosting, një hosting multi domain, hosting ose një cloud hosting....
Lexo më shumë

Amazon Associates OneLink - lidhja shoqërore universale Amazon

Amazon sapo ka nisur filialin Amazon OneLink, mënyrën e vet për të ndërtuar lidhje globale për produktet në trafikun ndërkombëtar të Amazon. Para kësaj, përdoruesit duhej të siguronin me dorë lidhje në faqen ndërkombëtare të Amazon me vizitorët e faqes, ose të jepnin një listë të lidhjeve dhe le të përdoruesit të zgjedhë se cilin do të klikojë....
Lexo më shumë

Instagram më pyesni një pyetje - si ta përdorni?

Shenja e re interaktive në Instagram më bën një pyetje dhe u mundëson shikuesve dhe ndjekësve të historisë tuaj t'i përgjigjen pyetjes suaj. Përgjigjet do të jenë të dukshme në informacionin e historisë, dhe është e mundur të publikohet përgjigjja, e cila do të jetë anonime....
Lexo më shumë

Çfarë është menaxhimi i ciklit të jetës të prokurimit për blerje operacionale?

Procesi i menaxhimit operacional të ciklit të jetës të prokurimit i mundëson një kompanie të bëjë blerje që do të jenë të vlefshme për departamentet e zyrës, prodhimit ose shitjes....
Lexo më shumë

Kombino kolonat në Excel dhe gjeneroni të gjitha kombinimet e mundshme

Duke pasur dy grupe të dhënash të ndryshme, për shembull një listë të konsumatorëve dhe një liste të produkteve, dhe dëshironi të kombinoni ato për të marrë një listë të re me të gjitha kombinimet e mundshme të klientëve dhe produkteve?...
Lexo më shumë

Filtri Excel wildcard

Three Microsoft Karaktere Excel wildcard are available for filtering: ? for one character, * for zero or more characters, and ~ to escape a wildcard. Ato mund të përdoren direkt në filtrin e shpejtë dhe filtrin automatik, në kërkimin e zgjatur, duke përfshirë një kërkim dhe zëvendësim, dhe gjithashtu në formula....
Lexo më shumë

How to create a workflow in Salesforce?

Creating a workflow rule in Salesforce is done in the Salesforce setup, under process automation > worlkflow actions. What is a workflow in Salesforce? Workflows are used to automatize actions. See below in detail what are they used for, how to create them, and how to activate them in Salesforce Lightning....
Lexo më shumë

Si të shikoni arkivat e artikujve të Instagram

Tregimet ruhen automatikisht në aplikacionin e Instagram-it, dhe mund të arrihen nga ikona e rrotullimit pasqyra e faqes së llogarisë. Pas një historie të zhdukur, kur ka kaluar 24 orë botimi, është akoma e mundur të hyni në të gjitha historitë e mëparshme dhe të shihni detajet e asaj historie: kush i ka parë ata, cilat përgjigje dhe më shumë statistika....
Lexo më shumë

Rivendos historinë e Instagram-it

Tani është e mundur të ndash një histori Instagram në të cilën ju keni qenë etiketuar në, drejtpërdrejt nga aplikacioni, pa pasur nevojë të përdorni një aplikacion të jashtëm ose për të marrë një screenshot për ta kthyer atë në llogarinë tuaj. Megjithatë, për të rifilluar një histori që nuk është përmendur në to, duhet të përdoren disa truket....
Lexo më shumë

Si për të bërë Instagram nënvizon mbulon

Për të vënë në dukje pamjen e Instagram-it që dëshironi, thjesht shkarkoni foton në internet, për shembull një ikonë të nënvizuar të Instagram-it, ose ndonjë foto nga galeria e telefonit tuaj, trokitni lehtë mbi mbulimin e tregimit që dëshironi të ndryshoni nga faqja juaj e profilit, zgjidhni edit highlight> edit mbuloni> ikonën e galerisë, dhe zgjidhni foton që dëshironi në galerinë e telefonit tuaj celular për të përdorur si Instagram theksoj mbuluar....
Lexo më shumë

Imazhi i gjeneruar nga PHP GD Imazhi nuk mund të shfaqet sepse përmban gabime në Firefox

Kur gjeneron një imazh me PHP, për shembull duke shtuar një ujëra në një foto të ruajtur të serverit, duke përdorur kodin më poshtë ose një të ngjashëm me JPEG në vend të PNG, imazhi mund të mos gjenerohet fare dhe të hedh një gabim, i dukshëm direkt në Firefox, por jo në Chrome. ...
Lexo më shumë

Fix Google PageSpeed ​​Eliminimi i paraqitjes së bllokimit të JavaScript-it dhe CSS-së në përmbajtjen më sipër

Testi i Google PageSpeed ​​[1] "Eliminimi i bllokimit të skedarëve JavaScript dhe CSS në përmbajtjen e sipërme" ju sugjeron që të shpërndani skedarët JS dhe CSS të sitit tënd pasi HTML të jetë plotësisht i ngarkuar - dhe, për këtë arsye, mos e ndërpritni ngarkimin në HTML për ta shkarkuar....
Lexo më shumë