7 dhurata origjinale për një grua biznesi

7 dhurata origjinale për një grua biznesi [Shqiptar]

Kur bëhet fjalë për një dhuratë për dikë, bëhet një provë e vërtetë. Ne do të donim të jepnim diçka që me të vërtetë do të ishte e këndshme dhe e dobishme për një person. Bëhet një detyrë veçanërisht e vështirë të gjesh një dhuratë për dikë që ka gjithçka: për një grua të fortë, të suksesshme, të pavarur biznesi. Nëse hasni një problem të tillë, atëherë ky artikull është për ju.

Kriteret për zgjedhjen e një dhurate për një grua biznesi

Për të filluar, ne do të përcaktojmë kriteret që do t'i përmbahemi kur zgjedh një dhuratë për një grua biznesi:

  • Nuk duhet të jetë shumë e shtrenjtë. Ju mund të kaloni për një shkelës dhe një lojtar.

  • Ai gjithashtu nuk duhet të jetë shumë i lirë ose të paktën të duket kështu. Mundësia më e mirë do të ishte gjetja e një baze të mesme.

  • Një grua biznesi do të vlerësojë origjinalitetin dhe / ose prakticitetin.

  • Kur zgjidhni një skemë dhe skemë ngjyrash, duhet t'i përmbaheni stilit klasik.

  • Përkundër faktit që një grua biznesi mbart shumë përgjegjësi mashkullore, ajo është kryesisht një grua. Kur zgjidhni një dhuratë ia vlen ta konsideroni këtë.

  • Shtë më mirë të shmangni dhuratat shumë personale, pasi këtu rrezikoni të mos merrni me mend.

Nëse dëshironi të jeni të sigurt për të ofruar një dhuratë që do t'i pëlqejë një gruaje biznesi, dhe do t'ju ndihmojë të ndihmoni si në jetën e saj profesionale, në zyrë, gjatë udhëtimit, ose ndërsa bëni para në internet nga komoditeti i shtëpisë së saj, por edhe për personalitetin e saj ka nevojë - konsideroni t'i ofroni asaj një abonim VPN që ajo mund të përdorë sa herë që dëshiron në ndonjë pajisje.

Ofroni një VPN për një grua biznesi - 20% zbritje me kupon VPN20
Ofroni një VPN për një grua biznesi - 20% zbritje me kupon VPN20

Watch dore

Një grua, orari i së cilës është paketuar plotësisht nga minutat, para së gjithash vlerëson kohën e saj. Takime, konferenca, negociata - përpikmëria e përpiktë është një kusht i rëndësishëm për të bërë biznes. Prandaj, një orë do të jetë një zgjidhje ideale për dhurata. Së pari, një orë është një lloj personifikimi i filozofisë së jetës së një gruaje të tillë. Së dyti, sa herë që kontrollon kohën, ajo do t'ju kujtojë. Dhe kjo, siç e dini, do të ndodhë me një frekuencë të lakmueshme.

Për shembull, marka skandinave Nordgreen ofron një gamë të gjerë orësh në një stil të përmbajtur, të cilat janë perfekte për njerëzit e biznesit. Ju mund të modifikoni secilin model për veten tuaj: zgjidhni madhësinë dhe ngjyrën e telefonit, si dhe rripin.

Orë nordgrane

Një stilolaps

Një tjetër atribut i domosdoshëm i një gruaje biznesi është padyshim një stilolaps. Bërja e shënimeve të pafund, si dhe nënshkrimi i dokumenteve, është shumë e rëndësishme që stilolapsa të mos ndalojë së shkruari në momentin vendimtar.

Për më tepër, është gjithashtu një aksesor që plotëson imazhin e një personi afarist dhe krijon përshtypjen e duhur në sytë e të tjerëve. Prandaj, duhet t'i kushtoni vëmendje produkteve cilësore.

Për shembull, marka e themeluar Parker ofron një stil stilolapsi dhe stilolaps të përjetshëm. Ngjyrat janë të dyja mbretërore dhe delikate. Vetëm këto dy mbiemra përshkruajnë në mënyrë të përsosur gruan e biznesit.

Stilolaps stil i vendosur nga marka Parker

Jean-Louis Scherrer dhe Nino Cerruti gjithashtu kanë stilolapsa të bukura për femra.

Organizuesi i dokumentit të udhëtimit

Një pjesë e madhe e të bërit biznes është udhëtimi në biznes: qytete dhe vende të ndryshme. Alwaysshtë gjithmonë e vështirë për një grua të zbulojë diçka në çantën e saj, kjo është arsyeja pse organizatori i dokumenteve do t'i pëlqejë shumë gruas së biznesit. Kjo do t'i lejojë asaj të zvogëlojë kohën e saj në kërkim të gjërave më të rëndësishme në udhëtim: karta krediti të vlefshme, pasaportë, para të gatshme, etj. Përveç kësaj, është tepër i përshtatshëm. Kursimi i kohës dhe rehatisë është pikërisht ajo që i duhet një gruaje biznesi.

Organizatorët kompakt dhe me cilësi të lartë ofrohen nga marka e njohur zvicerane Victorinox. Organizatorët prezantohen në dy ngjyra: të kuqe dhe të zeza. Avantazhi kryesor është teknologjia e integruar RFID për mbrojtjen e të dhënave. Ky funksion do të vlerësohet nga një grua biznesi për shkak të dinjitetit.

Organizuesi i udhëtimit Victorinox me mbrojtje RFID

Shami mëndafshi

Absolutisht çdo grua thjesht i do aksesorët. Sa më i madh, aq më mirë. Një shall elegant mëndafshi në një rast lëkure është një dhuratë e përmbajtur dhe në të njëjtën kohë e zhytur në mendime që nuk do të lërë asnjë femër indiferente.

Një kravatë, përkundër faktit që e bën imazhin shumë të afërt, nuk përshtatet mjaft në veshjet e grave. Një alternativë më femërore mund të jetë një nga modelet e shalleve të mëndafshta nga Ralf Lauren. Pavarësisht nga ngjyrat e ndritshme, ky aksesor është i përsosur për një kostum të rreptë zyre dhe do t'i sjellë pronarit disa "zall". Një grua biznesi me siguri do të jetë në gjendje të gjejë një dhuratë të tillë dhe të vlerësojë origjinalitetin e zgjedhjes suaj.

Shami mëndafshi Ralph Lauren

Jastëk jastëk i bukurisë

Të kujdesesh për veten tënde është kohë për gratë, dhe një grua biznesi gjithmonë duhet të duket e përsosur. Jastëkë satirë Beauty Pillow do të përmirësojnë cilësinë tuaj të gjumit. Përveç kësaj, ato ndihmojnë në zbutjen e rrudhave dhe luftimin e fryrjes së fytyrës. Madhësia e kësaj jastëku është e vogël, kështu që mund të merret lehtësisht me vete në lëvizje.

Shtë më mirë të marrësh gjumë të mjaftueshëm dhe në të njëjtën kohë të kujdesesh për lëkurën e fytyrës sate - a nuk është kjo ëndrra e fundit e një gruaje që vlerëson çdo sekondë të kohës së saj?

Jastëk jastëk Beauty

Furça elektrike për fytyrën LUNA 2

Duke vazhduar temën e bukurisë, ia vlen t'i kushtoni vëmendje hitit absolut të kujdesit për fytyrën në shtëpi - një produkt unik i markës suedeze Foreo. Kjo furçë elektrike ka një funksion pastrimi, si dhe një mënyrë kundër plakjes. Efekti që rezulton është sa më i afërt me sallonin. Furça Foreo është një bestseller në rrjete të tilla si Sephora dhe Douglas.

Mungesa e kohës për sallone bukurie nuk mund të parandalojë që një grua biznesi të qëndrojë e bukur dhe e rehatshme. Kështu që një ndihmë e tillë nga ana juaj do të jetë shumë e dobishme dhe nuk do të mos ju pëlqejë.

Merrni furçën tuaj për fytyrën Elektrike LUNA 2

Trëndafil i përjetshëm

Mbyllni listën, natyrisht, lule. Lulet janë një dhuratë universale për një grua për çdo rast. Nuk ka rëndësi nëse ajo është një "peshkaqen i biznesit" apo jo. Duke marrë një tufë lulesh të bukur, kushdo do të ndjehet i butë dhe i brishtë. Një kujtesë e një gruaje biznesi e cila është mësuar të kryejë detyrat e burrave për natyrën e saj femërore do të jetë shumë e dobishme.

Nëse një tufë lulesh me trëndafila ju duket pak banale, atëherë shikoni alternativën e bukur, "përrallore": trëndafilin e përjetshëm. Mos harroni karikaturën Disney rreth bukurisë dhe bishës? Tani e njëjta trëndafil në një rast xhami është në dispozicion në treg. Kjo është një trëndafil i vërtetë, i cili, falë përdorimit të teknologjive moderne, mund të qëndrojë për rreth pesë vjet! Përveç kësaj, një dhuratë e tillë mund të plotësohet me një gdhendje personale.

Trëndafil i përjetshëm

Një listë e shkurtër e shtatë dhuratave origjinale për një grua biznesi

Ofroni një VPN për një grua biznesi - 20% zbritje me kupon VPN20
Ofroni një VPN për një grua biznesi - 20% zbritje me kupon VPN20

Rëndësia e përgatitjes së një dhurate

Jo më pak rëndësi është kush përgatit saktësisht dhuratën. Për shembull, një njeri është më mirë të mos i jap furçë fytyrës. Kjo do të jetë më e përshtatshme nga duart e një gruaje. Në të njëjtën kohë, një trëndafil është një dhuratë që paraqitet më së miri nga seksi më i fortë nëse është e mundur.

Artikuj të ngjashëm


Comments (0)

Lini një koment