Si të gjeni kostum të përsosur? Udhëzues i plotë

Si të gjeni kostum të përsosur? Udhëzues i plotë

Si të gjeni kostum të përsosur? Udhëzues i plotë

Dy mijë dollarë për një kostum? A është e vërtetë që ju jeni të çmendur? Unë nuk kam atë lloj të të hollave për të shpenzuar në një kostum! Në të vërtetë, unë jam shumë i vetëdijshëm për cilësinë dhe se sigurisht që është e justifikuar pavarësisht nga çdo qindarkë. Unë nuk mund të legjitimoj shpenzimet aq shumë për një artikull të veshjeve. Mirësia ... qoftë se mundet, unë përtej çdo dyshimi do të doja të kisha një Armani.

Pjesa tjetër e garanton që në rast se e dëgjon veten në vërejtjet e mësipërme, nuk je i vetmi. Specialistët e panumërt do të duan të kenë kostume ekstravagante planifikuese, por plani i tyre financiar nuk e merr në konsideratë atë; shijen e shampanjës në planin e shpenzimeve të krijimit ... kuptova! Ka një mënyrë që mund të merrni të paktën një nga këto kostume pa ju kushtuar shumë. Në shansin që mund ta merrni një prej diku në rangun prej $ 15 deri në $ 300, dhe nuk ishin produkte të vjedhura, në rregull? Përgëzoni.

Përkufizimet në lidhje me atë që e bën një kostum të njeriut një ndryshim "Planifikues". Një përkufizim i tregtarit eBay është "çdo markë e padisë së parave që ka shitur në shitje online për $ 300 ose më shumë". Përcaktimi vazhdon, "Shihni me sytë tuaj, Kompletoni një skanim mbi përfundimet e përfunduara për kostumet e meshkujve. Rendisni lartë në të ulët në kosto dhe shihni se çfarë shenja dalin më shumë se një herë".

Këtu janë një pjesë e emrave të markës "arkitekti": Acquaviva, Barberini, Baroni, Belvedere, Brioni, Canali, Charvet, David Eden, Dolce dhe Gabbana, Enrico Venturi, Ermenegildo Zegna, Fendi, Gene Meyer, Gianni Manzoni, Gionfriddo, Giorgio Armani, Gucci, Hugo Boss, Leonardo Valenti, Luciano Carreli, Natazzi, Nino Bertini, Otello, Prada, Rossetti, Trussardi dhe Versace.

Ku do t'i zbuloni këto kostume? Në rast se ju duhet të paguani nën $ 20, ju duhet të filloni të ndiqni në të gjitha dyqanet thrift / të dorës së dytë. Me të vërtetë, ju do të jeni të sigurtë t'i zbuloni atje, megjithatë ju duhet të kërkoni. Nëse e njëjta gjë për ju paguani disi më shumë, të ketë një të shkuar të shkuar ligjërisht në eBay.

Në rast se ju zgjidhni për të ndjekur për kostum tuaj, këtu janë një çift në thelb lë të kuptohet për dyqane thrift. Mundohuni të mos prisni që këta kostume të bëra arkitekti të mrekullueshme të kërcejnë në ju. Për më tepër, mos shpresoni të zbuloni një ngarkesë anije të tyre në të gjithë vendin e bordit. Është vërtet një çështje e ndjekjes së fatit.

Dyqanet e kursimit, marrëveshjet në shtëpi, grumbullimi i shitjeve të njësive dhe marrëveshjet për karrocerinë do të jenë toka juaj më e mirë për të kapur. Për të mos ju mashtruar, megjithatë nuk do të jetë e jashtëzakonshme që ju të shikoni me 100 kostume, derisa të zbuloni një "të madhe". Për fat të mirë pasi të keni një takim të vogël të shtuar në repertorin tuaj, do të keni më shumë gjasa të bëni rrëmujë në një kuti të tërë në minuta të vogla. Ju me shumë gjasa do të tregoni me shpejtësi vetëm pamjen dhe ndjenjën e veshjes, të cilat janë cilësi. Merrni duarheqësit tuaj me "krijuesit" me ju dhe njihuni me markat që ju nevojiten.

Tregimi: Do të keni më shumë nevojë për një qark prej rreth 10-12 dyqaneve të dyta të vështira që vizitoni, duke dashur të goditur ngarkesën e nënës. Në rast se jeni të magjepsur në mision, dyqanuni të paktën një herë në javë në çdo rreth! Përpjekjet tuaja në fund do të paguhen. Në rast se kjo është më shumë punë që dëshironi të shpenzoni për të gjetur një padi, provoni eBay.

Bëni maksimumin e padisë tuaj të re të pjekur të origjinës!

Artikuj të ngjashëm

koments (0)

Lini një koment