Si të shesim rrobat e banjës në internet

Dielli është jashtë, dhe lulet po lulëzojnë që mund të thotë vetëm një gjë. Seasonshtë sezoni i rrobave të banjës! Nëse nuk jeni tashmë në notin pranverë të hapësirës me pakicë është koha e përsosur për t’u zhytur brenda! Shitja me pakicë mund të jetë një biznes i vështirë; nuk është aq e thjeshtë sa një biznes i sigurimit të automjeteve në internet.

Këtu janë disa këshilla që do t'ju ndihmojnë të filloni ose rindërtoni linjën tuaj të rrobave të banjës. Ka kaq shumë pyetje kur hapni një biznes si:

  • A është më e lehtë në internet sesa hapja e një dyqani?

  • A kam nevojë për një avokat specialist për një biznes?

  • A ka një lloj tjetër të sigurimit që kam nevojë?

  • Si mund të fitoj një vijim?

  • Sa duhet të kushtojë ndërtimi i një faqe në internet?

Këtu janë disa përgjigje për ato pyetje që do t'ju ndihmojnë të zotëroni ujin këtë sezon.

Vendosni se çfarë është Niche juaj

Praktikisht të gjithë posedojnë një rroba banje, dhe normalisht nuk është deri në verë që vërejmë se sa të vjetra janë disa nga kostumet tona. Whatfarë ka të bëjë me markën tuaj për të cilën tërhiqen konsumatorët dhe çfarë lloj klientelë dëshironi?

Marka juaj përfaqëson më shumë sesa ato që shesni.

Njohja e asaj që përbën komunitetin tuaj të markës ideale do të ndihmojë në të gjitha aspektet e fillimit të biznesit tuaj. A e vlerëson marka juaj mjedisin, përfshirjen apo të drejtat e kafshëve? Nëse e bën këtë, çfarë po bën marka juaj për ta shprehur atë, për t'i dhënë të gjithë ata që shohin logon tuaj të dinë se për çfarë dëshironi?

Fuqia e mediave sociale kur krijon ndikim në internet është e fortë. Edhe me një uebfaqe zyrtare, nëse nuk jeni në media sociale, uebfaqja juaj ka të ngjarë të jetë shumë e mbushur për të pasur një ndikim në audiencën tuaj të parashikuar.

Përdorimi i Twitter, Instagram dhe Facebook mund të duket si biznes jo thelbësor. Kur filloni së pari, ato platforma (kur përdoren si duhet) mund t'ju japin përshtypje të vlefshme se kush po bëni përshtypjet dhe nëse ajo që po bëni po bën përshtypjet e duhura.

Media sociale është një platformë e shkëlqyeshme për të shprehur qëllimet e markës suaj që janë jashtë shitjes së rrobave të banjës. Nëse platforma juaj kryesore e shitjes është media sociale, atëherë gjetja e ekuilibrit të duhur midis reklamave indirekte dhe promovimeve të kulturës së markave është jashtëzakonisht e rëndësishme.

Për sa kohë që ju keni atë bilanc, shitjet tuaja, së bashku me bazën tuaj të përsëritur të klientit, duhet të shkojnë vetëm lart.

Të gjitha shitjet fillojnë me një kërkim

Fillimi i një biznesi është shumë si të mësosh se si të ecësh. Ju duhet të zvarriteni para se të vraponi, kështu që mos u nxitoni thjesht të "dukeni" profesional. Everydo korporatë dikur ishte një biznes i vogël, dhe ka sukses të vërtetë të markave që shiten përmes platformave të mediave sociale.

Nëse kjo është faza në të cilën jeni, zotërojeni! Për këdo që kërkon të fillojë një faqe në internet për markën e tyre në rritje, blerja e domenit tuaj është hapi i parë. Megjithëse të gjithë e duam një histori të mirë, përpiquni të mos zgjedhni emra ose logot që janë shumë komplekse. Një i huaj duhet të jetë në gjendje ta kuptojë atë nën 10 sekonda.

Pjesa që shpesh shpërfillet është hulumtimi që duhet të bëhet në lidhje me platformat e ndërtimit të faqes në internet dhe SEO. Nëse e lexoni atë fjali dhe keni pasur pikëpyetje lundruese rreth kokës tuaj, detyra juaj e parë pas leximit të këtij artikulli duhet të jetë njohja me bazat e SEO.

Përdorimi i motorëve të kërkimit si për faqet e internetit ashtu edhe për platformat e mediave sociale siguron që marka juaj po merr para klientëve sepse nuk mund të blejnë atë që nuk e shohin.

Të dish rëndësinë e të parit nuk është një vend për të prerë qoshet. Një punë e mirë SEO për një platformë me shumë vendndodhje mund të kushtojë diku nga 900 deri në 7000 dollarë. Marketingu lokal është më i lirë, por për një kompani rroba banje, qëllimi duhet të jetë që të shërbejnë sa më shumë njerëz.

Trajtoni faqen tuaj si një dyqan

Keni ecur ndonjëherë në dyqan dhe papritmas ndjen një energji të ftohtë? Jo, nuk është AC por fantazmat e klientëve të pakënaqur. Besoni apo jo, dyqani juaj në internet mund të ketë të njëjtin efekt, dhe ai do t'i bëjë klientët tuaj të klikojnë më shpejt nga sa dolën.

Ju dëshironi që faqja juaj e internetit të jetë mikpritëse, dhe dizajni duhet të përshkojë çdo klient, sikur të kishte një stilist atje me ta. Edhe nëse sapo filloni në platformat e mediave sociale, krijoni uebfaqen tuaj të parë ose ripërtërini një model të vjetër, nuk është kurrë vonë për t'i njoftuar klientët tuaj të dinë se i dëshironi.

Mënyrat e thjeshta për të realizuar prezencat dominuese në internet po fillojnë me bazat e shitjes me pakicë:

  • Përshëndetni ata - Përshëndetjet në internet janë goxha të lehta sepse, ndryshe nga personalisht, konsumatorët nuk mund t'i injorojnë ato. Përshëndetjet efektive mund të jenë hapje të ngadalta në faqen tuaj, të shfaqen oferta ose madje edhe përfitime nëse regjistrohen për anëtarësime ekskluzive.

  • Bëni Pyetje të Përfunduara - Pjesa e mirë për të qenë në internet është se klientët tuaj kanë ardhur tek ju për një arsye. Ata po kërkojnë atë që ju jeni duke shitur, dhe tani gjithçka që duhet të bëni është t'i bindni ata se ju jeni më i përshtatshmi. Dizajnimi i faqes suaj të internetit për të bërë pyetje për të udhëhequr klientët drejt asaj që do t'ju përshtatet më së shumti, i bën ata të ndjehen sikur po ecin përmes procesit tuaj të blerjes, dhe nuk lihen ta kuptojnë vetë.

  • Promovoni Promovimin e Nxitjes - Pse produkti juaj është më i miri? Cilat janë klientët tuaj që klientët e konkurrencës suaj nuk janë? Me konkurrencën duke qenë thjesht një klik larg, duhet të sjellësh diçka më shumë në tryezë sesa të jesh “i lezetshëm”. Modelet tuaja mund të tërheqin konsumatorët, por ju duhet t'i bëni ata të ndjehen të sigurt në atë që do të blejnë.

  • Kërkoni për shitje - Sigurohuni që ata nuk po harrojnë asgjë dhe që ata kuptojnë të GJITHA detajet e blerjes së tyre. Kjo është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për të sugjeruar shtesa për komplimentin e shitjes.

Mbaj Konsumatorët Tuaj Të Kthehuni

Ashtu si me çdo biznes tjetër, ju doni biznesin e përsëritur. Me arkë, ju duhet t'u jepni klientëve tuaj stimuj që të kthehen përsëri. Inkurajoni audiencën tuaj të ndihet seksi, e fortë dhe e fuqizuar nga koleksioni juaj.

Gjëja më e mirë që mund të bëni është t’i besoni procesit dhe vendimeve tuaja. Perandoritë e modës nuk ndodhin brenda natës dhe me çdo klikim, ju po afroheni më afër qëllimeve tuaja. Pengesat janë të detyruara të shfaqen, por t'i përmbahen vizionit tuaj dhe të dëgjoni reagimet tuaja edhe nëse nuk është ajo që doni të dëgjoni.

Libri juaj i xhepit do të rritet aq sa bëni kur vendosni punën e vështirë në markën tuaj!

Danielle Beck-Hunter, AutoInsuranceCompociation.org
Danielle Beck-Hunter, AutoInsuranceCompociation.org
Danielle Beck-Hunter i cili shkruan dhe hulumton faqen ligjore, AutoInsuranceCompociation.org. Danielle ka qenë një drejtore e mediave sociale për pesë vjet duke ndihmuar kompani të shumta për të zgjidhur praninë e tyre në internet.

Foto Galeria

Artikuj të ngjashëm


Comments (0)

Lini një koment