Si Të Ftoni Miqtë Të Pëlqejnë Faqen Tuaj (Ose Të Dikujt Tjetër) Në Facebook?

Një faqe në Facebook është një nga mënyrat më të mira për të rritur ndërgjegjësimin e markës suaj në platformë duke shpërndarë informacionin që dëshironi me audiencën tuaj, por së pari ju duhet të keni audiencën tuaj për t'u pajtuar në njoftimet dhe postimet e faqes tuaj duke pëlqyer faqen. Por si të merrni më shumë pëlqime të faqeve në Facebook? Duke ftuar miqtë tuaj, për një fillim! Për të ftuar të gjithë miqtë tuaj të pëlqejnë një faqe dhe të ftoni njerëzit të pëlqejnë faqen në Facebook, prandaj duke marrë më shumë pëlqime në faqen tuaj të biznesit në Facebook ose në ndonjë faqe në Facebook që ju pëlqen, gjë që do të çojë në rritje të ndërveprimeve, ndiqni udhëzuesin....
Lexo më shumë

Si të rritni ndjekësit në Facebook për faqen tuaj të biznesit? [50+ Këshillë ekspertësh]

Pasja e një faqe live në Facebook është një nga mënyrat më të mira për të promovuar biznesin tuaj me marketing virtuale virtualisht falas, thjesht duke ndarë përmbajtjen tuaj të re dhe lidhje me produktet ose shërbimet tuaja me ndjekësit tuaj....
Lexo më shumë

Si të bëni një filtër në fytyrë në Instagram?

Krijimi i filtrave me porosi AR për Instagram bëhet në kompjuter duke përdorur programin softuer Spark AR Studio, i cili mund të shkarkohet falas në faqen e shkarkimit Spark AR....
Lexo më shumë

Podcast video në YouTube: këshilla dhe truket për të filluar

Një podcast i videos në YouTube është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'u angazhuar me klientë të rinj në një mënyrë vizuale. Sido që të quhet videokast ose podcast video, ideja është që të krijoni rregullisht video rreth një teme specifike dhe t'i postoni ato në kanalin tuaj në YouTube....
Lexo më shumë

A është një program i filialit të veshjeve të notit të përshtatshme për ju?

Ka pasur kaq shumë herë kur e gjeta veten duke blerë diçka që nuk kisha ndërmend të bleja që në fillim. Ndërsa po kaloj nëpër media sociale, do të shoh një person që ushtron një veshje të lezetshme, dhe e gjej veten që dëshiron të gjithë veshjen, ose një pjesë të veshjes, për veten time....
Lexo më shumë

Si ta prishni varësinë e mediave sociale në 5 hapa

Truri ynë është i mbushur vazhdimisht me informacion. Në të vërtetë, që nga demokratizimi i televizionit gjatë shekullit të 20-të, sasia e përmbajtjes që marrim brenda kokës sonë vazhdon të rritet. Telefonat inteligjentë dhe faqet e mediave sociale nuk po ndihmojnë. Nga diçka që ishte pozitive - mbajtja përpara e lajmeve është e rëndësishme - tani jemi duke hasur çështje. Ne e humbëm aftësinë për të kaluar një ditë pa kontrolluar mediat sociale. Nga përthithja aktive e përmbajtjes që përdorim të kemi përmes leximit, u hodhëm në një përthithje pasive të informacionit me televizionin dhe median sociale....
Lexo më shumë

DesignCap Infographic Maker - Trego të dhënat e komplikuara në një mënyrë të thjeshtë

Përmes eksperimentimit dhe përsëritjes, ne kemi zbuluar se përfshirja e imazheve në postimet në media sociale ose postimet në blog rrit angazhimin në mënyrë eksponenciale....
Lexo më shumë

Udhëzuesi për Fillestar i Menaxherit të faqeve në Facebook

Një menaxher i faqeve të biznesit në Facebook është një mjet që lejon pronarët e bizneseve dhe reklamuesit të menaxhojnë pasuritë e biznesit në një mënyrë të sigurt dhe të organizuar. Kjo ndihmon për të mbajtur përpjekjet e marketingut në një vend dhe të lejojë qasje te partnerët dhe shitësit tuaj. Nëse filloni të përdorni këtë mjet jetik të reklamave, duhet të dini disa nga këshillat thelbësore....
Lexo më shumë

How to make a what am I filter for Instagram in Studio e Shkëndijës?

Krijimi i vetvetes filterfarë jeni ju, filtri i realitetit i shtuar mund të bëhet thjesht duke përdorur programin Spark AR Studio, duke përdorur një projekt bosh, duke vendosur një përzgjedhës të plotë të rastësishëm dhe duke shtuar një zgjidhje për imazh. Kjo do të shfaqë një përzgjedhës që ndryshon me shpejtësi, i cili do të ndalet në një imazh të rastësishëm nga përzgjedhja, në mënyrë që të krijoni se çfarë po filtroni për Instagram....
Lexo më shumë

Si të publikoni një filtër AR në Instagram?

Pasi të keni përgatitur filtrin tuaj të Instagram AR duke përdorur programin Spark AR Studio, ende në kompjuterin tuaj, do të duhet ta publikoni atë në Spark AR Hub në mënyrë që të shihni se efekti i shtuar i realitetit shfaqet në listën e filtrave të disponueshëm për të gjithë përdoruesit. Disa hapa janë të domosdoshëm që ai operacion të botojë në Instagram Instagramin tuaj se çfarë po filtroni apo një lloj tjetër efekti realiteti të shtuar....
Lexo më shumë

Si të postoni në Instagram? Hapat e shpejtë për një postim të shkëlqyeshëm

Instagram po rritet më shpejt dhe më shpejt, duke kërcënuar vendin e parë të Facebook si rrjetin më të njohur social në botë. Kjo nuk do të duket shumë e frikshme Facebook, pasi është pronar i Instagramit. Epo, nëse jeni i ri në Instagram, mund të pyesni veten se si postoni në Instagram. Për fat të mirë për ju, në këtë artikull, ne do t'ju tregojmë disa hapa të shpejtë për një postim të shkëlqyer në Instagram....
Lexo më shumë

Si të shikoni se kush pëlqen faqen tuaj facebook

Kur përpiqeni të menaxhoni pëlqimet në faqen e biznesit të facebook ose Facebook fanpage, ekziston një mënyrë se si të shihni se kush e ka pëlqyer faqen tuaj të biznesit në facebook, me listën e plotë të lidhjes së profilit në Facebook....
Lexo më shumë

LinkedIn në mënyrë aktive kërkon vendosjen e punësimit

Nëse jeni duke kërkuar mundësi të reja ose dëshironi të dini se si të fshehni profilin LinkedIn, ekziston një rregullim specifik për atë në LinkedIn, i cili do të tregojë profilin tuaj ose do ta fshehë atë nga rekrutuesit, duke i lejuar ata të shohin profilin tuaj në rezultatet e kërkimit ose fsheh profilin tuaj prej tyre....
Lexo më shumë

Facebook pëlqen si faqja jote

Kur menaxhoni një faqe në Facebook, faqe të biznesit në facebook, ose fanpage facebook, është e mundur të pëlqeni faqet e tjera si faqja juaj. Kjo është në të vërtetë e mundur vetëm në faqen e desktopit, facebook celular si faqe nuk është e mundur në aplikacionin celular, shih më poshtë si të shkosh në faqen e internetit....
Lexo më shumë

Si të ngarkoni video në Instagram në 5 hapa të thjeshtë?

Instagram është një nga platformat më të mëdha të mediave sociale. Kjo platformë lejon përdoruesit e saj të ndajnë foto dhe video në ato që quhen postime në Instagram, që gjithashtu përmbajnë përshkrime, hashtags dhe etiketa të përdoruesve të tjerë....
Lexo më shumë

Si të ngarkoni një video në IGTV nga telefoni?

I lançuar kohët e fundit, IGTV është e ardhmja e konsumit të videos në internet, pasi sipas disa vlerësimeve, është planifikuar të jetë media kryesore që përdoret në internet në përgjithësi, dhe në Instagram në veçanti....
Lexo më shumë

Si të zgjidhet uploadimi i Instagram-it?

Kur ngarkoni një video në Instagram, mund të ndodhë që ngarkimi të mbërthyer në mes të ngarkimit pa ndonjë arsye të dukshme - mund të ndalojë edhe Instagram-in që të punojë....
Lexo më shumë

Si të zgjidhim gabimin e veprimit të Instagram?

Mund të ndodhë që Instagram të njohë disa llogari si spam dhe t'i bllokojë ato - gjë që ndoshta është rasti juaj nëse keni përfunduar në këtë faqe....
Lexo më shumë

Instagram më pyesni një pyetje - si ta përdorni?

Shenja e re interaktive në Instagram më bën një pyetje dhe u mundëson shikuesve dhe ndjekësve të historisë tuaj t'i përgjigjen pyetjes suaj. Përgjigjet do të jenë të dukshme në informacionin e historisë, dhe është e mundur të publikohet përgjigjja, e cila do të jetë anonime....
Lexo më shumë

Si të tregoni historinë e Instagram në Facebook

Është e mundur në Instagram, kur ndan një fotografi, që ta ketë atë automatikisht të ndahet me Facebook, dhe kjo çdo herë një histori është postuar....
Lexo më shumë

Nuk mund të ndajë historinë e Instagram në Facebook

Kur ndani një histori në Instagram, a është zhdukur pjesa në opsionin Facebook? Mos u frikësoni, shih më poshtë se si të riktheheni në disa hapa të thjeshtë....
Lexo më shumë

Si të shikoni arkivat e artikujve të Instagram

Tregimet ruhen automatikisht në aplikacionin e Instagram-it, dhe mund të arrihen nga ikona e rrotullimit pasqyra e faqes së llogarisë. Pas një historie të zhdukur, kur ka kaluar 24 orë botimi, është akoma e mundur të hyni në të gjitha historitë e mëparshme dhe të shihni detajet e asaj historie: kush i ka parë ata, cilat përgjigje dhe më shumë statistika....
Lexo më shumë

Rivendos historinë e Instagram-it

Tani është e mundur të ndash një histori Instagram në të cilën ju keni qenë etiketuar në, drejtpërdrejt nga aplikacioni, pa pasur nevojë të përdorni një aplikacion të jashtëm ose për të marrë një screenshot për ta kthyer atë në llogarinë tuaj. Megjithatë, për të rifilluar një histori që nuk është përmendur në to, duhet të përdoren disa truket....
Lexo më shumë

Si të bëni një Instagram më të mirë nëntë

Thjesht përdorni një faqe interneti që do të gjenerojë 9 kolazh më të mirë për ju, ose shkarkoni një aplikacion për ta bërë atë në telefonin tuaj të mençur....
Lexo më shumë

Si të fshini llogarinë Instagram

Çaktivizimi ose fshirja e një llogarie Instagram nuk është e mundur nga aplikacioni Instagram. Të dy operacionet duhet të bëhen nga një faqe web specifike, duke hyrë në faqen e internetit të Instagram dhe duke hyrë në një lidhje specifike....
Lexo më shumë

Si për të bërë Instagram nënvizon mbulon

Për të vënë në dukje pamjen e Instagram-it që dëshironi, thjesht shkarkoni foton në internet, për shembull një ikonë të nënvizuar të Instagram-it, ose ndonjë foto nga galeria e telefonit tuaj, trokitni lehtë mbi mbulimin e tregimit që dëshironi të ndryshoni nga faqja juaj e profilit, zgjidhni edit highlight> edit mbuloni> ikonën e galerisë, dhe zgjidhni foton që dëshironi në galerinë e telefonit tuaj celular për të përdorur si Instagram theksoj mbuluar....
Lexo më shumë

Aplikacioni Instagram vazhdon të bjerë, si ta zgjidhim?

If your Instagram vazhdon të ndalojë, there are several solutions to try before contacting the Instagram support: - ndaloni aplikacionin Instagram, - forca të ndalojë aplikacionin nga cilësimet e telefonit,...
Lexo më shumë

Si të krijoni një faqe të biznesit në Facebook

Krijimi i një faqe biznesi në Facebook është shumë e drejtpërdrejtë, duke shkuar në faqen specifike të biznesit në Facebook. Duke pasur një faqe të veçantë biznesi në Facebook do t'ju lejojë të ndërtoni dhe zgjeroni prezencën tuaj në internet të markës, të lidheni dhe të komunikoni me klientët tuaj, të shitni shitjet, të menaxhoni reklamat dhe të merrni raporte specifike, të cilat për shembull nuk janë të disponueshme në grupet e Facebook ose në standard profilet....
Lexo më shumë

Si të shkarkoni vitin e Facebook në video shqyrtim në kompjuter

Është e mundur që vitin e ri të shkarkohet në video nga Facebook në kompjuter duke shkuar te fotot e albumit, duke gjetur albumin video dhe duke zgjedhur si ta shkarkosh videon në fjalë....
Lexo më shumë

Si mund ta fshij llogarinë time në Facebook?

Zhdukja e përhershme e llogarisë personale të Facebook është një operacion i lehtë. Shkurtimisht, shkoni te Settings> Informacioni juaj i Facebook> Fshi llogarinë dhe informacionin> Fshi llogarinë dhe ndiqni udhëzimet....
Lexo më shumë