MiedzynarodowyRozmaity

Jak znaleźć tani lot

Chcesz poszukać tylko lotu ( tylko bilet na lot ), w najlepszej cenie i z najdogodniejszym rozkładem ?

Istnieje wiele oferowanych możliwości: wyspecjalizowane aparaty wyszukiwania, biura turystyczne, linie lotnicze… Kiedy nie jesteśmy przyzwyczajeni do wyszukiwania mnogość wyboru jest szybko prowadzi do ogromnej straty czasu, nie zawsze z satysfakcjonującym rezultatem.

Rozwiązanie, które chce zaproponować, moim zdaniem działa właściwie kiedy zwykłem wyjeżdżać na weekendy last minute i pozwala na porównanie kilku rozwiązań.
Nawet jeśli czas wyjazdu i przyjazdu lub czas samej podróży nie są dogodne, zazwyczaj w ciągu krótszym niż godzina znajduje rozwiązanie na odwiedziny, np. przyjaciela na weekend.

Na początek dobrym punktem jest strona internetowa Skyscanner [1]. Ten aparat wyszukiwania porównuje loty setek firm [2] i pozwala na dokładne wyszukiwanie przez :

  • znane dane przylotu i odlotu,
  • miesięczny wskaźnik porównawczy,
  • roczny wskaźnik porównawczy,
  • znane lub nieznane odloty i przyloty lotnisk ( tak -jest możliwe wyszukanie poprzez kraj lub porównanie cen wszystkich możliwych celów podróży).

Jeśli nie wiesz które lotnisko znajduje się najbliżej Twojego miejsca (Fig 1) podróży lub czy Twoja ulubione lotnisko serwuje bezpośrednie loty bądź to z przesiadkami, mapa [3] pomoże Ci to sprawdzić..

Skyscanner - lotniska i linki map
Fig 1 : Skyscanner – lotniska i linki map

Kiedy wybierzesz już daty i miejsca, możesz np. wyświetlić tylko te loty, które odlatują z danego stanowiska.

Zostaniesz wtedy bezpośrednio przekierowany do linii lotniczej lub biura podróży, gdzie będziesz mógł zarezerwować swój bilet.

Mały przykład ?
Przykładowo jestem w Genewie i chce udać się do Frankfurtu. Nie chce brać dnia wolnego w pracy na ta prywatną podróż więc chcę wyjechać w piątek po 18 i wrócić w niedzielę popołudniu. Jestem wolny w 1-szy i 2-gi weekend sierpnia.

Zaczynam od wyszukiwania dat i miejsc (Fig 2), i zawężam to wyszukiwanie do mojego wolnego przedziału czasowego (Fig 3).

Skyscanner - wyszukiwarka lotnisk i dat
Fig 2 : Skyscanner – wyszukiwarka lotnisk i dat
Skyscanner - filtrowanie wyników wyszukiwania
Fig 3 : Skyscanner – filtrowanie wyników wyszukiwania

Później zaczynam znowu od następnych dat (Fig 4) i porównuje poprzednie rezultaty (Fig 5) z nowymi (Fig 6).

Skyscanner - sprawdź poprzez lotniska i daty
Fig 4 : Skyscanner – sprawdź poprzez lotniska i daty
Skyscanner - przefiltrowane wyniki wyszukiwania
Fig 5 : Skyscanner – przefiltrowane wyniki wyszukiwania
Skyscanner - przefiltrowane wyniki wyszukiwania
Fig 6 : Skyscanner – przefiltrowane wyniki wyszukiwania

Wskaźniki, miesiąc wcześniej są takie same dla regularnych lotów, co często jest problemem. Mogę więc wybrać ten, który jest bardziej dogodny dla mnie – oczywiście nie zapominając o porównaniu cen z biurami podróży a linia lotnicza. To w niektórych przypadkach może zaoszczędzić nam 5% końcowego rachunku wliczając opłaty za przejazd, podatki….!