Web-pl

Podział pliku tekstowego z HTML5

Może się zdarzyć, że plik (Fig 1) jest zbyt duży i chcemy go podzielić na mniejsze części. Przykładowo, plik danych, który chcemy załadować w SAP, ale jest za duży w obecnym stanie.

W celu wysłania danych w kilku częściach, polecam narzędzie HTML5 (Fig 2)[1], z lokalnyą realizacją ( na Twoim komputerze), które podzieli lokalnie Twój plik tekstowy i zachowa Twoje dane bezpieczne.

Plik do podziału
Fig 1 : Plik do podziału
Aplikacja dzieląca plik, by Yoann Bierling
Fig 2 : Aplikacja dzieląca plik, by Yoann Bierling

Upewnij się, że posiadasz plik tekstowy (Fig 1), określ liczbę wierszy nagłówkowych żeby podzielić na początku pliku i powtarzać w każdej części – lub określ 0 jeśli Twój plik nie posiada wierszy nagłówkowych – oraz liczbę wierszy jaką chcemy w każdym podziale.

Następnie wybierz najprostszy sposób wprowadzenia pliku poprzez wybranie go na swoim komputerze, lub przeciągnięcie go i upuszczenie w odpowiednim miejscu. .

Obróbka pliku może trwać długo w zależności od rozmiaru pliku i mocy komputera..

Następnie możesz otrzymać dolnej części strony wyniku (Fig 3) różne części podzielonego pliku. Kliknij prawym przyciskiem myszy na każda część i wybierz ” Zapisz docelowy link jako…”.

Wyniki podziału pliku , by Yoann Bierling
Fig 3 : Wyniki podziału pliku , by Yoann Bierling

Bądź ostrożny, ponieważ ta aplikacja[1] została zbudowana przy użyciu HTML5, może nie działać jeśli używasz starszych przeglądarek internetowych (Fig 4) które nie spełnieają obecnych standardów stron internetowych. which do not manage current web standards. Nie zwlekaj i uzyskaj Mozilla Firefox[2] lub Google Chrome[3] przykładowo.

API nie obsługiwany błąd wiadomości
Fig 4 : API nie obsługiwany błąd wiadomości

Technicznie rzecz biorąc, pliki są odczytywane lokalnie[4], przy użyciu File API[5], i następnie przetwarzane dzięki FileSystem[6]. Proponuję link do pobrania [7]. Pliki są tworzone lokalnie środkowo[8],proponuję linki do pobrania przy użyciu modyfikacjiDOM[9]. Interfejs jest prostą formą CSS3 [10] .

Hiperłącze

Przydatne linki

Zdjęcia