SAP-pl

Usuwanie powiadomień bezpieczeństwa SAP GUI

Jesteś poirytowany tymi wszystkimi powiadomieniami bezpieczeństwa SAP GUI (Fig 1), pytającymi Cię ciągle czy chcesz zezwolić na dostęp do pliku. Klikanie za każdym razem „Always allow”, lub dowolną opcję zawierającą słowo „allow” może doprowadzić Cię do szału…

SAP GUI Security powiadomienie
Fig 1 : SAP GUI Security powiadomienie

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie jak się ich pozbyć jeśli tego właśnie chcesz – ale myślę, że jeśli wprowadzasz pliki lub zlecasz SAP tworzenie nowych plików z pewnością chcesz dostępu do nich.

Idź do opcji SAP, a gdy już tam jesteś rozwiń sekcję „Security” aby wyświetlić „Security Settings” (Fig 3).

SAP GUI Security Settings Options
Fig 3 : SAP GUI Security Settings Options

Proponuję dwie różne metody: szybką i niezalecaną, która zezwoli na wszystko, nie tylko odczyt/zapis pliku, i drugą z kolei która zezwoli na wyłącznie to czego potrzebujesz.

1 – Szybka i niezalecana metoda

Istnieje szybki sposób na zezwolenie dostępu, który nie polecam, ale będzie działać we wszystkich przypadkach.

Po prostu zmień opcje „Status” z „Customized” (Fig 4) ( sądzę, że nie nie będziecie mieć domyślnie „Strict deny”) na „Disabled”. Kliknij „Apply” i/lub „Ok” (Fig 4), możesz teraz swobodnie wysyłać pliki lub zlecać SAP zapisanie Twoich plików.

SAP GUI Security Settings Options
Fig 4 : SAP GUI Security Settings Options

Bądź ostrożny z tym rozwiązaniem, ponieważ całość zabezpieczeń będzie wyłączona, możesz później doświadczyć nieoczekiwanych spraw.

2 – Sprecyzowane czytniki odczytu/zapisu (zalecane)

Dłuższym – lecz bardziej bezpiecznym – rozwiązaniem jest ręczne sprecyzowanie, które foldery lub czytniki SAP ma zezwolić na odczyt/zapis bez powiadomień o zezwolenie za każdym razem.

Idź w dół do ostatniego wierszu „Security rules”, który jest pusty (Fig 5). Kliknięcie go zezwoli Ci na dostęp do przycisku „Insert”.

SAP GUI Security Settings Options
Fig 5 : SAP GUI Security Settings Options

Wybierz „Type : File”, „Access Types : Read/write”, wprowadź literę napędu poprzedzoną gwiazdką np. „C:/*” ( w Windows) (Fig 6), kliknij ok – nie będziesz już więcej pytany, w żadnym środowisku SAp, o zezwolenie lub odrzucenie dostępu odczytu/zapisu do każdego z plików w tym napędzie!

SAP GUI Security Rule Properties
Fig 6 : SAP GUI Security Rule Properties

Nie zapomnij powtórzyć ten proces dla każdego z napędów: napędy lokalne, wspólne napędy, napędy sieciowe…

Możesz oczywiście zezwolić tylko na dostęp do wybranych folderów, lub sprecyzowanych systemów dla folderu.

Na przykład, możesz skonfigurować dostęp do jednego katalogu tylko dla środowiska produkcji, jednego dla stymulacji, jednego dla rozwoju,….

SAP GUI opcje menu
Fig 2 : SAP GUI opcje menu